انتقاد از عدم برخورد با اصناف متخلف در شهرستان جیرفت!

رییس اتاق اصناف جیرفت از عدم تمکین برخی اصناف از مصوبه ستاد مقابله با کرونا انتقاد کرد.
"علی میرکهنوج " با اشاره به تبعیت اکثریت بازاریان شهرستان جیرفت از مصوبات ستاد مبارزه با کرونا ویروس و فاصله گذاری اجتماعی افزود: همه بازاریان و اصناف برای قطع زنجیره انتقال‌ و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نسبت به تعطیلی بازار همکاری داشته اند.
وی با انتقاد از عدم همکاری مسوولان ذیربط در برخورد با قانون‌شکنان در بازار جیرفت اظهار کرد: عده‌ای منفعت خودشان را بر سلامت جامعه ترجیح داده اند که مورد انتقاد و اعتراض اتاق اصناف نیز واقع شده است.
میرکهنوج همکاری شورای تامین شهرستان‌ جیرفت را در برخورد قانونی و قاطعانه با صنوف قانون شکن مورد تاکید قرار داد و گفت: انتظار است شورای تامین در این زمینه با اتاق اصناف همکاری کند زیرا اتاق هیچ اهرم اجرایی در دست  ندارد و وظیفه اش تذکر و ارسال گزارشات است.
رییس اتاق اصناف جیرفت از شناسایی اصناف متخلف و ارسال لیست به مراجع ذیصلاح خبر داد و افزود: علی رغم اینکه لیست تعداد ۱۰۰ صنف متخلف را به شورای تامین و اماکن ارسال کردیم اما تاکنون هیچ همکاری جهت تعطیلی آن‌ها صورت نگرفته است.
وی با بیان این مطلب که قانون باید به همه نگاه یکسانی داشته باشد خاطر نشان کرد: اتاق اصناف باید جواب اعتراضات مردم و بازاریان را نسبت به قانون شکنی ها بدهد و بازرسان اتاق سه مرتبه تذکر داده اند ولی اصناف مورد نظر همانند روال عادی کار می کنند .
میرکهنوج انتقادات به عدم برخورد با اصناف غیرضروری را بجا دانست و گفت: همه اصناف و بازاریان بدهی دارند و باید اجاره بهاء بپردازند اما اینکه تعدادی به شکل دیگری عمل می کنند بی احترامی به قانون و تهدید سلامت عمومی است .