logo
logo
آخرین اطلاعیه
اخبار فرهنگی

سوگواره عکس شور حسینی

پنج شنبه بیست و هفت ام شهریور 1399

فراخوان سوگواره عکس
اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت با همکاری اتاق اصناف و حوزه بسیج اصناف شهرستان در راستای ثبت و ماندگاری لحظه های ناب عشق به اباعبدالله الحسین (ع) سوگواره عکس محرم با عنوان شورحسینی و کرونا را برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت، علیرضا فرخی رئیس اتحادیه در نشستی خبری هدف از برگزاری این سوگواره را ترویج مضامین و مفاهیم رفیع اسلامی و انسانی،خلق و تولید آثار هنری فاخر و نمونه برای ابلاغ تعالیم اسلامی، توجه به آداب و رسوم عزاداری و ثبت و ضبط آئین های ویژه مراسم های عزاداری محرم  عنوان کرد .

وی معرفی آئین و رسوم عزاداری شهرستان جیرفت به سایر نقاط کشور و بلعکس در کنار کشف و حمایت از استعدادهای برتر عکاسی را از دیگر اهداف این سوگواره اعلام کرد و‌افزود: ثبت و ضبط همدلی مردم و مسئولان برای شکست کرونا و رشادت های کادر بهداشت و درمان در این دوره از سوگواره  به صورت ویژه مورد توجه قرار می گیرد.


رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت تصریح کرد: این دوره سوگواره در دو بخش اصلی  شامل: عکس آماتور (موبایلی) و عکس حرفه ای  و یک بخش جنبی با عنوان کرونا و همدلی برگزار می شود.

وی در خصوص نحوه ارسال آثار گفت: متقاضیان برای شرکت در این سوگواره باید با مراجعه    به  سایتwww. eakasanjeroft.ir   و ثبت نام آثار خود را مطابق با شرایط عنوان شده به آدرس ارسال و یا به دبیر خانه سوگواره به آدرس : جیرفت خیابان امداد ساختمات اتاق اصناف اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت ارسال نمایند.

علیرضا فرخی شرکت در این سوگواره را برای تمامی عکاسان آماتور و حرفه‌ای آزاد عنوان کرد و افزود:در صورتی که عکسی قبلاً در مسابقه یا نمایشگاهی موفق به راهیابی یا کسب مقام و جایزه شده باشد، از مرحله داوری حذف خواهد شد.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت ادامه داد: در هر بخش ، هر عکاس می تواند حداکثر 4  قطعه عکس(رنگی یا سیاه وسفید) را ارسال نماید.در بخش جنبی جشنواره تمامی عکاسان حرفه ای و آماتور می توانند آثار خود را شامل دو تا چهار قطعه عکس مرتبط با همدلی در ایام کرونا شامل ، هر خانه یک حسینیه ،توزیع کمک های مردمی، ایثار و خدمات کادر بهداشت و درمان و برگزاری برنامه های ایام محرم در دوران کرونا ،به دبیر خانه  ارسال نمایند.  

وی با اشاره به اینکه آثار ارسالی در تمامی بخش های این سوگواره باید مربوط به سال جاری باشدافزود: در صورتی که بنا به تشخیص هیات برگزار کننده اثر ارسالی بعنوان اثر برتر معرفی گردد، ارسال فایل اصلی عکس از سوی شرکت کننده ضروری است .


فرخی با اشاره به اینکه شرکت‌کننده در مسابقه به عنوان صاحب اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده برگزار کننده خارج است تصریح کرد: دبیرخانه سوگواره استفاده از عکس‌های پذیرفته شده برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به سوگواره، با ذکر نام عکاس را برای خود محفوظ می‌دارد.


رئیس اتحادیه عکاسان جیرفت در خصوص مقررات تخصصی سوگواره نیز گفت :  عکس ها باید با    dpi 300 و طول 2500 پیکسل و فرمت JPEG باشد
هرگونه اصلاح رنگ و یا برش عکس نباید به مستند بودن اثر خدشه وارد کند.


وی در خصوص گاه شماره جشنواره نیز گفت:آخرین مهلت ارسال آثار سوگواره  15 مهر سال ۹۹  می باشد.

رئیس اتحادیه عکاسان در پایان افزود: علاقه مندان به شرکت در این سوگواره می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  03443311074 و یا  09131480411 تماس حاصل نمایند.

برای شرکت در هر بخش روی دکمه مورد نظر کلیک کنید