logo
logo
آخرین اطلاعیه
اخبار فرهنگی

هشدار رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت به خانواده ها

چهارشنبه بیست و شش ام شهریور 1399

مراقب افراد بدون مجوز و آماتور باشید وانجام خدمات فیلم و عکس خانوادگی خود را به افراد فاقد مجوز نسپارید.
علیرضا فرخی رئیس اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت  از مردم خواست که برای گرفتن خدمات فیلم و عکس خانوادگی خود  تحت هیچ عنوان به واحدها و افراد فاقد مجوز و بی نام و نشان که در فضاهای مجازی تبلغ  دارند مراجعه ننمایند، هیچ تضمینی برای حفظ امانت آنها نزد این واحدها وجود نداشته و اتحادیه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.
عقد قرار داد با عکاسان و فیلمبردارانی که دارای مجوز نیستند می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند چون این حرفه ورود به حریم خصوصی افراد می باشد که لازمه فعالیت در آن علاوه بر تخصص لازم و دریافت مجوز ، پایبندی به اصول اخلاقی و امانتداری می باشد.
برخی موارد مشاهده شده مدیران  تالارها، افراد فاقد مجوز را به عنوان فیلمبرداران مجالس معرفی می‌کنند ، این امر تخلف محسوب می شود. همشهریان عزیز باید در نظر داشته باشند در چنین شرایطی اگر مشکلی برای فیلمبرداری پیش آید اتحادیه هیچ مسئولیتی بر عهده نخواهد گرفت
وی به دیگر مشکلات ایجاد شده از سوی فیلمبرداران غیرمجاز اشاره و بیان کرد: این افراد برای تبلیغات، عکس‌های مشتریان خود را به عنوان نمونه کار در شبکه های مجازی منتشر نموده و یا به دیگران نشان می‌دهند. این اقدام غیراخلاقی سبب شده در مواردی کار خانواده عروس و داماد به مراجع قضایی کشیده شود.
 رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت بر لزوم دقت و وسواس شهروندان در انتخاب عکاس و فیلمبردار مجالس خود تاکید و بیان کرد: در موارد متعدد شاهد شکایت‌های مردم به این اتحادیه هستیم، اما به دلیل اینکه اغلب این شکایات از افراد فاقد پروانه کسب صورت گرفته، به علت فقدان شناسنامه کاری و یا عدم دسترسی به این افراد بدلیل نداشتن مکان صنفی ، پیگیری و استیفای حقوق شهروندان امری دشوار است .
وی افزود: اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران با همکاری اتاق اصناف، اداره نظارت براماکن عمومی و نیروی‌انتظامی شهرستان اقدام به صدور کارت فیلمبرداری و برگه ماموریت اکیپ های فیلمبردار و عکاس  نموده است و تلاش دارد با بازرسی از تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها از ورود افراد بدون مجوز به این مکان‌ها جلوگیری کند.
***  روابط عمومی اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران شهرستان جیرفت ***
   ********************************************